Testislerden Batık Kıl Nasıl Çıkarılır?

Testislerden Batık Kıl Nasıl Çıkarılır?
Batık kıllar kendi kendilerine kıvrılan kıllardır. Bunlar genellikle kıvırcık tüyleri olan insanlarda meydana gelse de, hemen hemen herkes bu kıllara bacak, kaş veya kasık bölgesi gibi vücudunun farklı bölgelerinde sahip olabilir. Skrotum traşı olmayı seçen erkekler genellikle batık kıllarla karşılaşmak zorundadır. Batık kıllar bölgede ciddi tahrişe ve Samsun escort bayan ilişkileri sırasında ağrıya neden olabilir. Skrotumla kaplı testislerinizdeki batık tüyleri nasıl çıkaracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Batık kılları çıkarmaya başlamadan önce skrotumunuzu temizlemek gerekir. Bölgeyi temizlemek bakterileri azaltacak, cildinizi kir, kalıntı ve yağlardan arındıracak, cildin daha pürüzsüz olmasına yardımcı olacak ve ayrıca düzgün bir şekilde tıraş edilmesini kolaylaştıracaktır.

Skrotumunuza bir ısıtma yastığı veya sıcak kompres uygulayın. Bu kılları yumuşatacak ve kıl köklerini açacaktır. Yaklaşık 5 dakika bekletin. Bu aynı zamanda bölgedeki ağrı ve şişliğin giderilmesine de yardımcı olur, böylece cilt kendini batık kıl testisleri çıkarma işlemine hazırlar.

Çıkarılacak batık kılların yakınındaki skrotumunuzu temizlemek için yumuşak bir bez ve yumuşak bir sabun kullanın. Bezi ovalamak için hafif dairesel hareketler kullanın. Bu, batık tüyleri gevşetecek ve folikülünden dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır. Bunun yerine yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanarak tüyleri tuzaktan kurtarabilirsiniz. Bazen batık saçlar sadece bu işlemle çıkar ama sizinkiler çıkmazsa aşağıdaki adımlara devam edin.

Bir cımbızı sterilize edin. Kıl folikülünden batık kılların açıkta kalan kısmını çıkarmak için bu cımbızı kullanın. Durumu kötüleştirebileceği ve kılın geri dönmesini teşvik edebileceği için kılı sert bir şekilde koparmayın. İşin püf noktası nazik ama aynı zamanda sağlam olmaktır. Daha sonra, bölgeyi temizlemek ve batık kılların daha fazla büyümesini önlemek için biraz antiseptik uygulayın. Tahriş ve şişliğin iyileşmesinde etkili olacağından bölgeye tekrar ılık kompres uygulayabilirsiniz.